Kwas hialuronowy

poprawa objętości i jakości skóry

Kwas hialuronowy

Doktor Tomińska wyjaśnia:

Co to jest mezoterapia igłowa?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie, a najwięcej mamy jej w naszej skórze. Wraz z upływem czasu tracimy nasz naturalny kwas hialuronowy a w konsekwencji pojawiają się zmarszczki, a nasza skóra traci jędrność i odpowiednie nawilżenie. Kwas hialuronowy odpowiada za właściwe nawilżenie skóry poprzez to, że wiążę w skórze wodę.
W medycynie estetycznej używamy dwóch rodzajów kwasów:
Kwas hialuronowy nieusieciowany, który służy nawilżeniu skóry. W tkance utrzymuje się od kilku dni do około miesiąca. Podaje się cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć. Wcześniej nakłada się na skórę krem znieczulający.
Kwas hialuronowy usieciowany, który służy wypełnianiu i modelowaniu, a miejsca podania zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta w zależności od stanu skóry i wieku.
Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.
Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Służy powiększaniu ust, modelowania policzków i likwidacji bruzd nosowo-wargowych, delikatnej zmianie kształtu nosa czy poprawie utraconego z wiekiem owalu twarzy, nadanie kształtu policzkom.
W trakcie terapii dochodzi do wiązania wody w tkankach, a to poprawia się objętość i jakość skóry
Kwas hialuronowy usieciowany przynosi doskonałe efekty przy modelowaniu twarzy, nosa czy kości policzkowych. Doskonałe efekty modelujące i nawilżające przynosi powiększanie i wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Zabiegi nieusieciowanym kwasem hialuronowym przynoszą efekt głębokiego nawilżenia skóry.

Jakie efekty można uzyskac przy pomocy kwasu hiluronowego?

  • poprawa kształtu i nawilżenie ust >>
  • modelowanie policzków
  • likwidację bruzd nosowo-wargowych
  • delikatną zmianę kształtu nosa
  • poprawę utraconego z wiekiem owalu twarzy
  • nadanie kształtu policzkom
  • poprawa jędrności, sprężystości skóry, nawilżenie
  • spłycenie zmarszczek

Jak przebiega zabieg ?

Zabieg kwasem hialuronowym jest zawsze poprzedzony konsultacją medyczną.
W pierwszym etapie na oczyszczoną skórę poddawaną zabiegowi, lekarz nakłada preparat ze znieczuleniem w postaci kremu.
Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscach ustalonych po konsultacji preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma postać żelu, podaje się go w te miejsca, którym brakuje objętości, gdzie zmarszczki są głębokie, a skóra wymaga nawilżenia.
Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą, czyli tępo zakończoną igłą w zależności od obszaru i wskazań leczenia. Może być podany na wiele różnych sposobów – w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako pasma hialuronowe unoszące tkankę.
Zabieg trwa od 45 do 90 minut. Jest to uzależnione od tego jaki obszar skóry poddajemy zabiegowi kwasem hialuronowym czy są to usta, policzki czy głębsze zmarszczki .
Zabieg jest stosunkowo bezpieczny i nie wymaga zachowania specjalnej rekonwalescencji. Pacjent wraca szybko do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.
Objawy po zabiegu to miejscowy obrzęk ustępujący po około 2 dniach. Końcowy efekt zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach od zabiegu, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym okresie pacjentka/pacjent powinien wypijać więcej płynów niż zwykle oraz unikać sauny, solarium, intensywnych wysiłków fizycznych.

Częstotliwość zabiegów:

Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, miejsca podania, średnio wynosi około 12 miesięcy.

Przeciwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • ostre stany zapalne skóry
  • tendencja do blizn przerostowych tzw. koloidów