Lipoliza

czyli jak rozjaśnić twarz i pozbyć się przebarwień

Lipoliza

Doktor Tomińska wyjaśnia:

Co to jest lipoliza i jak modeluje sylwetkę.

Smukła sylwetka to wyzwanie dla niejednej osoby. Ćwiczenia, odpowiednio dobrana dieta to często nie wystarcza. Modelowanie sylwetki ciała, polegające na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej z tzw. miejsc trudnych takich, jak brzuch, uda czy drugi podbródek jest możliwe do osiągnięcia za pomocą lipolizy iniekcyjnej. Jest to zabieg zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, wykazujących chęć pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, bez zastosowania chirurgicznej liposukcji.

Jakie obszary mogą być poddane lipolizie?

  • podwójny podbródek,
  • tkanka tłuszczowa na brzuchu
  • tkanka tłuszczowa na udach i tzw bryczesy
  • tkanka tłuszczowa w okolicach przedramienia „pelikany”
  • tkanka tłuszczowa w okolicy kolan

Jak wygląda zabieg ?

Przed planowanym zabiegiem przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem/pacjentką dotyczących przebytych i aktualnych chorób w celu zakwalifikowania do zabiegu. Ustalamy plan leczenia i zaznaczam obszary zabiegowe. Sama procedura trwa około 30 – 50 minut.
Zabieg polega na iniekcji czyli zastrzyku w obszarze nadmiernej tkanki tłuszczowej preparatu zawierającego jako główne składniki fosfatydylocholinę i kwas deoksycholowy. Po wniknięciu do komórki wywołują rozpad tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Następnie z układem krwionośnym i limfatycznym są one transportowane wraz z lipoproteinami do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu. Co trwa od 14 do 28 dni.
Po wykonaniu zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych czynności po około 3 dniach do aktywności fizycznej, obrzęk i zaczerwienienie skóry, który utrzymuję się do dwóch tygodni.
Możliwe reakcje po zabiegu:
Tuż po zabiegu w miejscu podania preparatu natychmiast pojawia się lekkie zaczerwienienie, obrzęk oraz uczucie pieczenia lub swędzenia, które może utrzymać się do dwóch dni.
Świąd, zaczerwienie skóry, pieczenie, drobne siniaki, obrzęk, utrzymujący się do 7-21 dni, rzadziej występujące objawy w postaci drobnych guzków w obszarze zabiegowym, nierówności związane z nierównomierną eliminacją tkanki tłuszczowej, krótkotrwałe osłabienie, gorączka.
Podczas rekonwalescencji ,aby złagodzić dolegliwości, można stosować środki przeciwzapalne. Ważne: pić dużo wody.
Nie wolno spożywać alkoholu!

Czy po jednym zabiegu lipolizy iniekcyjnej można uzyskać upragniony efekt?

Liczba zabiegów niezbędnych do przeprowadzenia zależy od grubości tłuszczu w miejscu, z którego chcemy go usunąć. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy powtarzanie lipolizy 2 – 4 razy w odstępach około 4 – 6 tygodni, podczas pojedynczego leczenia nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości roztworu lipolitycznego. Dla uzyskania lepszych efektów zabieg należy powtarzać.
Efekt po lipolizie iniekcyjnej można zaobserwować po około 3 – 4 tygodniach po zabiegu. Po zabiegu skóra jest jędrniejsza, napięta, pobudzone są włókna kolagenowe dlatego nie ma nadmiaru wiotkiej skóry.
Ważne! U pacjentów z dużym problemem otyłości zabieg nie będzie skuteczny .

Bezpieczeństwo lipolizy

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny i małoinwazyjny. Procedura powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanego lekarza w warunkach sterylnych.

Przeciwwskazania:

  • cukrzyca,
  • choroby nerek i wątroby,
  • choroby tarczycy,
  • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
  • stałe przyjmowanie warfaryny, aspiryny bądź innych leków rozrzedzających krew
  • alergie na jeden ze składników preparatu,
  • okres ciąży i karmienia
  • choroby autoimmunologiczne
  • Przeciwwskazania względne: znaczna otyłość (BMI>30), zaburzenia menstruacji, wiek poniżej 18 lat